LO STAGNONE - TRAPANI - SYCYLIA

KITE STATION POLSKA SZKOŁA KITESURFINGU

SYCYLIA TO NIESAMOWITA WYSPA Z PIĘKNĄ NATURĄ

 

Niesamowita natura…

Miasto na wzgórzu zachwyca gości swoją klimatyczną, tajemniczą atmosferą oraz…tradycyjnymi ciastkami. To dziwne miasto, bo położone bardzo wysoko na wzgórzu, które w czasach starożytnych ofiarowano bogini Afrodycie. W średniowieczu antyczne świątynie zostały wyburzone przez przybyłych na te tereny Normanów. W ich miejsce zbudowali stojące do dzisiaj, kamienne miasteczko. Dawniej stanowiło ono stolicę regionu, w którym było wiele kościołów, zamków, parków i kamienic. Dziś mieszka tam zaledwie około 200 osób, a większość domów zostało wystawionych na sprzedaż. Opustoszałe miasteczko wabi turystów nieoczywistą, odrobinę mroczną aurą, którą wokół siebie roztacza. Przed mgłą i chłodnym klimatem Erice można jednak schować się restauracjach, urokliwych kawiarenkach i klimatycznych sklepikach z regionalnymi wyrobami. To niezwykłe wzgórze, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc na Sycylii.

Odkryj oszałamiające widoki i zapierającą dech w piersiach naturę Sycylii! Erice to niezwykle malownicze, średniowieczne miasteczko mieszczące się na górze Monte San Giuliano, 751 metrów nad zatoką Trapani. Otoczony wysokimi murami obronnymi Erice stanął na wzniesieniu, które wyrasta tuż nad morzem – najłatwiej dostać się tam kolejką. Już sama podróż na górę na pewno będzie wprost nieziemskim doznaniem – sceneria, którą można dostrzec z wysokości robi wrażenie! Z Monte San Giuliano, na której znajduje się miasteczko urokliwych, kamiennych uliczek, domów i kościółków, rozciąga się fantastyczny widok Trapani, morza i salin. Podobno jeśli warunki są sprzyjające, z Erice można dostrzec zarys Etny na wschodnim wybrzeżu Sycylii. W związku ze swoim położeniem miasteczko posiada własny, dość chłodny, górski mikroklimat. W uciążliwie upalne dni turyści znajdują tam ukojenie.

widok z Erice, Trapani

Ciesz się zgiełkiem sycylijskich miast – zwiedź Syrakuzy, które zachwycą Cię niezliczoną liczbą zabytków oraz niesamowitą historią. Zobacz starówkę na znajdującej się w obrębie miasta Ortigii – deptak, dziesiątki barów z pysznymi, włoskimi potrawami, urokliwe zaułki, zamek zlokalizowany na samym końcu wyspy, a wszystko to otoczone morzem. W niemal samym centrum Syrakuz na turystów czeka rezerwat archeologiczny z teatrem greckim, amfiteatrem rzymskim, grotą zwaną Uchem Dionizosa oraz innymi budowlami, których widok robi niezwykłe wrażenie. Wizyta w otoczonym dawnymi kamieniołomami parku pozwala poczuć ducha historii. Warto zwiedzić też katakumby św. Jana. Jednak Syrakuzy nie tylko starożytne i średniowieczne budownictwo, to także miasto, w którym można zachwycić się współczesną architekturą.

Syracuse, wschodnie  wybrzeże Sycylii

Rozkoszuj się atmosferą starożytnych miast! Odwiedź niezwykłe ruiny miasta Selinunt, mieszczącego się na południowo-zachodnim krańcu Sycylii w Castelvetrano. Znajduje się tam między innymi niesamowity rezerwat archeologiczny z do dziś świetnie zachowanymi świątyniami doryckimi. Atmosfera tego miejsca niejako umożliwia cofnięcie się do chwili, w której antyczny Selinunt cieszył się swą świetnością – pozwala puścić wodze wyobraźni i oczarować się dawną architekturą. W czasach Wielkiej Grecji (w starożytności tak nazywano południe Włoch), miasto tuż obok Kampanii stanowiło bardzo liczące się sanktuarium. Jego nazwa wywodzi się od nazwy dzikiego ziela „selinon”, które do dziś porasta okolicę, a które było symbolem odciskanym na tłoczonych w mieście monetach. Wizyta w Selinunt z pewnością będzie bogata w niezapomniane wrażenia.

Selinunte, południowa Sycylia

W bezwietrzne dni wypoczywaj na plaży San Teodoro i wybierz się na pieszą wycieczkę między wyspami! W wietrzne natomiast zrealizuj swoje marzenia o uprawianiu sportów wodnych – plaża ta będzie idealna między innymi dla wszystkich miłośników kitesurfingu. Na Sycylii nie brakuje miejsc, które są wyeksponowane na różne kierunki lokalnych wiatrów, dlatego wiele ze sportów bez przeszkód można uprawiać na włoskich plażach nawet przez cały rok!  San Teodoro to szeroka plaża, gdzie wszyscy kitesurfingowcy znajdą dostatecznie wiele miejsca dla siebie. W związku z tym będzie to doskonały wybór dla tych, którzy chcieliby nauczyć się kitesurfingu, doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie lub po prostu spróbować swoich sił w sportach wodnych na Sycylii, jednocześnie relaksując się w otoczeniu natury. Nieodzownym atutem San Teodoro są niesamowite widoki na błękitne morze.

Plaża San Teodoro, okolice spotu

Scala dei Turchi to jedna z ulubionych wycieczkowych destynacji turystów. W niewielkim oddaleniu od miasteczka Porto Empedocle, na wybrzeżu Morza Śródziemnego, znajduje się niesamowity, biały klif wapienny zwany Scala dei Turchi, co po włosku oznacza Schody Turków. Nazwa ta pochodzi od kaskadowego kształtu monolitu, który umożliwiał tureckim piratom przedostawanie się na Sycylię, za tymi skałami chronili się oni także przed wichurami. Jednak Scala dei Turchi to nie tylko malownicze skały wapienne otoczone intensywnymi turkusami morskich wód – to także przepiękna, długa plaża, która co roku gości wielu miłośników kitesurfingu z całego świata. Dzięki jej rozłożystości każdy ze sportowców zdoła znaleźć tam odpowiednią ilość miejsca dla siebie. Relaks w takiej scenerii z pewnością pozostawi w pamięci wiele niezwykłych wrażeń.

Scala dei Turchi, południe Sycylii

NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA, EGZOTYCZNA NATURA, ZAPIERAJĄCE DECH WIDOKI. NAJLEPSZE WAKACJE TWOJEGO ŻYCIA!

KONTAKT

BIRGI, TRAPANI KITESURFING SYCYLIA

e-mail: info@kitestation.pl

tel:       +48 600 876 209

 
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram